5 dingen die Frits heeft geleerd van 3 weken werken in Dakar

Frits is inmiddels al weer een weekje terug uit Dakar, Senegal. Daar hebben we drie weken lang gewoon doorgewerkt, en in het weekend vrijwilligerswerk gedaan. Door de vele donaties hebben we voor de gemeenschap van Yène echt wat kunnen betekenen, bedankt daarvoor! En wat was 't een avontuur! Wat hebben we allemaal meegemaakt? Wat hebben we er van geleerd? En zouden we 't nog een keer doen? Lees snel !

stopwatch

4 min

calendar
5 oktober 2017
eye

4348

1. Als het kan, moet je 't doen

De vraag die ons meer dan eens gesteld is: waarom? Het is natuurlijk best gek dat je een compleet bedrijf verhuist naar een land in Afrika om vervolgens daar te gaan werken. Maar voor een aantal weken werken op een ander continent is natuurlijk wel het beste teamuitje wat je kunt bedenken. Daarnaast kan Frits door de online dienstverlening gemakkelijk hetzelfde werk verrichten vanaf een andere locatie. Dit was voor ons de basis voor het idee om met z'n allen naar het buitenland te gaan. De zon was daarbij ook geen slechte bijkomstigheid. En zo zaten we dan opeens in Dakar!

2. Internet, stroom en een paar meubels is alles wat je nodig hebt

Wij werken volledig online, waardoor we gemakkelijk op afstand ons ding kunnen doen. Dat geldt dus niet alleen voor als je met je laptop in de trein zit of in een koffietent, maar ook in een budgethotel in Dakar. Fijn om te weten, het opent nogal wat mogelijkheden.

De internetverbinding goed opzetten ging alleen niet vanzelf. Thomas en Joost hadden 3 backup-opties voorbereid, waarvan het werken over 4G het best bleek te werken. 4G-bereik in Dakar was erg goed; wat we van tevoren ook hadden gemeten en onderzocht. Simkaarten met internet-tegoed zijn goedkoop en op elke hoek van de straat te kopen, erg handig!

3. Vrijwilligerswerk is niet even langskomen en oplossen

Zonnepanelen op het dak van een ziekenhuis werkend krijgen, en een waterput installeren. Dat waren de belangrijkste taken die we onszelf hadden opgelegd om voor elkaar te krijgen. Om het vrijwilligerswerk zo efficiënt mogelijk te laten verlopen, werden er in Amsterdam al 'Team Waterput' en 'Team Zonnepaneel' opgesteld. Van te voren hadden we gereedschap ingeslagen, van schroevendraaiers tot multimeters, alles ging mee in de koffer.

Toch zie je als je aankomt dat je niet voor alles kunt voorbereiden. De organisatie van de school bleek al maanden bezig met de waterput. Om het goed te doen moet een aantal dingen kloppen: een elektrische pomp, met stroomaansluiting of stroom via zonnepanelen, met een tank op 't dak, met leidingen naar het sanitair. En al het geld moet er zijn. In een weekend is dat niet allemaal te doen. We hebben toen afgesproken dat we op de lange termijn meehelpen door de benodigde stroom voor de komende jaren te betalen.

4. Je leert je collega's goed kennen

Drie weken met elkaar op pad, dat is natuurlijk anders dan werken op kantoor in Amsterdam. Waar je normaal gesproken na de werkdag naar huis gaat, is dat nu anders. Sterker nog, je bent dag en nacht met elkaar. Het begon 's ochtends rond zes uur Afrikaanse tijd, wanneer de wekker (de moskee) ging. Vlak daarna sprong iedereen onder de douche en werd er ontbijt gehaald. Croissants en chocoladebroodjes werden vanachter de laptop opgegeten om onszelf op te laden voor de werkdag, die twee uurtjes eerder dan normaal begon vanwege tijdsverschil. Gelukkig was er koffie! Het werken eindigde om 16:00, waardoor er aan het eind van de dag tijd overbleef om samen leuke dingen te doen. Zo leer je je collega's beter kennen! Je praat met elkaar eens over andere dingen dan op kantoor en collega's waar je normaal minder mee samenwerkt leer je beter kennen. We hebben gemerkt dat we in de periode daar ontzettend veel voor elkaar hebben gekregen. Dit kwam voornamelijk doordat we ook 's avonds, als de werkdag erop zat, onder het genot van een drankje over dingen brainstormden en zo weer inspiratie opdeden. Daarnaast schept samen veel ondernemen een band, iets waar we als we terug zijn op kunnen bouwen.

5. Dakar is een geweldige stad

Het was natuurlijk even afwachten, hoe zou alles in Senegal gaan? Zouden we ons er een beetje thuis kunnen voelen en belangrijker nog: zouden we goed kunnen werken daar? Eenmaal aangekomen was dat wel gauw duidelijk. Dakar is een fijne stad en ons hotel hadden we gekozen in een prima zakenwijk. We haalden dagelijks onze verse lunch op Marché Kermel om de hoek. Vlakbij was ook het strand, waar we na de werkdag lekker konden afkoelen. Op het strand werden we veel aangesproken door vriendelijke lokale bewoners die graag een praatje maakten en mee wilden frisbeëen. Na het strandbezoek zochten we vaak een leuk tentje op om te eten. Elke avond was het weer een verrassing wat we op ons bord zouden krijgen. Favoriet was toch wel dibi, een traditioneel Senegalees lamsgerecht. In het weekend zijn we een paar keer naar concerten gegaan in typische Afrikaanse clubs, waar we genoten van allerlei Afrikaanse muziek. En we hebben een heel klein beetje gedanst, maar dat konden we van Senegalesen niet winnen.

Conclusie is wel dat onze trip naar Dakar ontzettend gaaf was. Senegal is leuk, het werken verliep zonder problemen, het eten is lekker, alles is te regelen, het is goedkoop en de zon schijnt! We zouden het zo opnieuw doen!

 

Kosten voor advies en bemiddeling bij de hypotheek van je nieuwbouwhuis

Voor een hypotheek Nieuwbouw heb je natuurlijk advies nodig. Je krijgt advies over welke hypotheekvorm het beste bij je past en welke verzekeringen je het beste kunt afsluiten. Daarnaast wordt de hypotheek netjes rond gemaakt bij de bank van jouw keuze. Bij Ikbenfrits kost het advies en bemiddeling in totaal 1.750 euro wanneer dit huis je eerste koophuis is, 2.100 euro als dit je volgende koophuis is en 2.450 als je ondernemer bent.

Gids: hypotheek oversluiten

Voor een hypotheek Nieuwbouw heb je natuurlijk advies nodig. Je krijgt advies over welke hypotheekvorm het beste bij je past en welke verzekeringen je het beste kunt afsluiten. Daarnaast wordt de hypotheek netjes rond gemaakt bij de bank van jouw keuze. Bij Ikbenfrits kost het advies en bemiddeling in totaal 1.750 euro wanneer dit huis je eerste koophuis is, 2.100 euro als dit je volgende koophuis is en 2.450 als je ondernemer bent.

Gratis afspraak maken
Kosten voor advies en bemiddeling bij de hypotheek van je nieuwbouwhuis

Voor een hypotheek Nieuwbouw heb je natuurlijk advies nodig. Je krijgt advies over welke hypotheekvorm het beste bij je past en welke verzekeringen je het beste kunt afsluiten. Daarnaast wordt de hypotheek netjes rond gemaakt bij de bank van jouw keuze. Bij Ikbenfrits kost het advies en bemiddeling in totaal 1.750 euro wanneer dit huis je eerste koophuis is, 2.100 euro als dit je volgende koophuis is en 2.450 als je ondernemer bent.

Gids: hypotheek oversluiten

Voor een hypotheek Nieuwbouw heb je natuurlijk advies nodig. Je krijgt advies over welke hypotheekvorm het beste bij je past en welke verzekeringen je het beste kunt afsluiten. Daarnaast wordt de hypotheek netjes rond gemaakt bij de bank van jouw keuze. Bij Ikbenfrits kost het advies en bemiddeling in totaal 1.750 euro wanneer dit huis je eerste koophuis is, 2.100 euro als dit je volgende koophuis is en 2.450 als je ondernemer bent.

Gratis afspraak maken
Team Frits

Kom jij ons team versterken?

We willen dat iedereen in Nederland de best mogelijke hypotheek heeft. Ons team bestaat uit meer dan 80 Fritsers die dagelijks Frits beter, slimmer, klantvriendelijker, bekender en leuker maken. Dat doen we samen. We dagen elkaar uit en staan voor elkaar klaar. Wil jij ons helpen die ambitie waar te maken?

popup_Image

Laat je liever iets achter?

Vond je deze informatie nuttig?

Thomas de Leeuw

Thomas is ingenieur vanuit z’n opleiding en tijdens zijn tijd aan de TU Delft werd hij verliefd op ondernemen. Zo startte hij zijn eerste bedrijf in zonne-energie terwijl hij nog studeerde. Thomas.. Lees verder

Meer lezen over Wij zijn Frits

5/05/2022

Challenger in de hypotheekmarkt Frits lanceert eerste merkcampagne

25/04/2022

Hoe ben je hypotheekadviseur geworden en wat zijn je doelen?

8/04/2022

Hoe zet je klanten zelf aan het roer?

21/03/2022

Over Continuous Improvement bij Frits

4/03/2022

Starten als zelfstandig adviseur voor Frits

Op de hoogte blijven?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief boordevol tips, hypotheeknieuws en aanbevelingen.